advertise

اجرای سازه های پارچه ای کششی

شرکت NTA مجری انواع سازه های پارچه ای

شرکت NTA با چندین سال تجربه در زمینه ساخت و اجرای سازه های پارچه ای به همراه تیمی متخصص و مجرب تمامی پروژه های انواع سازه های پارچه ای را با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.

سازه های پارچه ای تحت کشش

سازه های پارچه ای تحت کشش یا به اصطلاح سازه های پارچه ای کششی یکی از انواع سازه های پارچه های هستند که تفاوت اصلی آنها با سازه های پارچه های کششی دیگر، در تحمل بار های وارده تحت کشش است.
از مزیت های مهم این سازه های نیاز کمتر این سازه ها به مصالح است سازه های پارچه ای تحت کشش بر خلاف سازه های فلزی و دیگر سازه ها وزن کمتری دارند. سازه های پارچه ای کششی که به آنها سازه های چادری نیز می گویند، از پارچه های تخصصی تحت کشش ساخته می شوند که در برابر فشار های وارده مقاومت کافی را از خود نشان دهند. پارچه های مورد استفاده در سازه های پارچه ای از سه بخش اصلی به نام های; بستر پارچه، روکش و روکش بالا تشکیل شده است.
سازه های چادری با استفاده از ستون ها و و تجهیزات مهار بندی که در ساخت آنها مورد استفاده قرار می گیرند، پارچه های مورد استفاده در این سازه ها بوسیله قطعاتی صلب مانند به اسکلت کلی سازه متصل می شوند. سازه های چادری بر خلاف سازه های کابلی که فشار وارده را در خطوط نازکی متمرکز می کنند. فشار را به طور یکنواخت در سراسر سطح توزیع می کنند.
شرکت بزرگ NTA فعال در زمینه تولید انواع سازه های چادری و پارچه ای تحت کشش یا کششی می باشد این سازه ها به دلیل مزایای زیادی که دارند امروزه در اغلب فضاهای تفریحی مورد استفاده سازندگان قرار می گیرند. شرکت ما با سالها تجربه در زمینه تولید و اجرای انواع سازه های پارچه ای، آماده دریافت سفارشات تولید و اجرا از طریق فضای مجازی می باشد. اطلاعات بیشتر و سفارش تولید انواع سازه های پارچه ای می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.چرا شرکت NTA

اجرای سریع

قیمت مناسب

کیفیت بالا

کیفیت بالا

تیم متخصص و مجرب

تیم متخصص و مجرب

انواع سازه های پارچه ای کششی کدامند؟

سازه های پارچه ای کششی در انواع مختلفی متناسب با کاربرد و مکانی مورد نظر تولید و اجرا می شوند. انواع سازه های پارچه ای کششی را می توانید از وبسایت ما سفارش دهید. در ادامه برخی از فاکتور های تعیین نوع سازه های کششی را با هم بررسی می کنیم.

مکانیزم تنش
چندین نوع از سازه های پارچه ای که در قسمت های مختلف قابل اجرا هستند بر پایه تنش های داخلی ساخته شده اند سازه هایی که با شبکه های کابلی ساخته شده اند و سازه های منحنی شکل که توسط وزن خودشان کشیده می شوند. این سازه ها اغلب برای تحمل بار های خارجی از جمله بد و برف تحت تنش کششی قرار گرفته اند.

فشردگی بافت

فشردگی بافت پارچه های مورد استفاده در ساخت سازه های پارچه ای نیز یکی دیگر از فاکتور های تعیین انواع سازه های کششی می باشد. پارچه ها می توانند از شبکه های کابلی باشند که این نوع از پارچه ها می توانند پوشش لازم را در برابر بار های وارده فراهم کنند.

سازه های پارچه ای کششی |

شکل سازه
این سازه های می توانند از نظر ظاهری به دسته های مختلفی تقسیم شوند. این سیستم ها می توانند با تنیدگی تقویت شده ای که دارند و ایجاد انحنا هنگام اجرا شکل منحنی داشته باشند که ظاهر جذاب و در عین حال مقاومی را در برابر باد و ... فراهم می کند. نوع دیگر سازه های پارچه ای کششی شبکه های مسطح می باشد که این نوع می تواند بصورت افقی، عمودی و یا بصورت مایل و زاویه دار اجرا شوند. از شکل های دیگر سازه های پارچه ای می توان به آنتی‌کلاستیک یا زین‌اسبی، مواج، متکی بر قوس و کوژ اشاره کرد، نکته ای که باید در مورد هر نوع سازه پارچه ای به آن توجه کرد این است که سازه های پارچه ای تنها قابلیت تحمل فشار های کششی در سطح را دارند و در صورت وارد شدن فشار به نقاط دیگر ممکن است سازه آسیب جدی ببیند.


انواع سازه های پارچه ای کششی

ویژگی های پارچه سازه های کششی

در این بخش از مقاله به بررسی ویژگی هایی که باید پارچه ای این سازه ها داشته باشند تا بتوانند، در برابر فشار ها و تنش های وارده مقاومت لازم را از خود نشان دهند، را با هم بررسی می کنیم.

 ۱. مقاومت کششی 
مقاومت کششی یک شاخص نسبی برای تعیین مقاومت سازه های پارچه ای می باشد. این فاکتوربرای پارچه های کششی که در معماری سازه هایی که نیاز به مقاومت بالا در تنش های وارده دارند بسیار تعیین کننده هست.

۲. قدرت تحمل پارگی
دومین ویژگی مهم پارچه های این سازه ها قدرت تحمل پارگی است سازه های پارچه ای کششی به این علت که در فضا های عمومی اکثرا مورد استفاده قرار می گیرند و افراد به آنها دسترسی دارند باید مقاومت بالایی در برار پارگی دارند.


۳. قدرت چسبندگی
ویژگی بعدی پارچه های سازه های پارچه ای کششی برای نصب و اجرای این سازه ها بیشتر مورد توجه است، قدرت چسبندگی بین پارچه و ستون ها موجب اجرای بهتر و محکم تر سازه های پارچه ای می گردد.

۴. ضد آتش بودن
یکی دیگر از ویژگی هایی که برای پارچه های این سازه ها بسیار مورد توجه سازندگان است ضد آتش بودن این پارچه های است. این ویژگی به دو دلیل حائز اهمیت است دلیل اول ایمنی بالایی این پارچه ها در زمان آتش سوزی است و دلیل دوم عمر بالاتر سازه به واسطه ضد آتش بودن پارچه آن است.

۵. انعطاف پذیری
انعطاف پذیری بالای پارچه در اجرای طرح های مختلفی که مد نظر مشتریان است بسیار اهمیت دارد اگر پارچه مورد استفاده از انعطاف پذیری مورد نیاز برخوردار نباشد شکل سازه را نمیتوان به آن صورتی که مد نظر مشتری است طراحی نمود.

ویژگی های پارچه سازه های کششی

نتیجه گیری

در انتها به نظر شما آیا سازه های پارچه ای خوب هستند یا نه؟ آیا نسبت به سازه های دیگر به صرفه اند؟
شرکت NTA با سالها تجربه در زمینه تولید و اجرای انواع سازه های پارچه ای همواره رضایت مشتریان را بعنوان توشه ای در مسیر کاری خود به همراه داشته است. شرکت ما در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ممکن انواع سازه های پارچه ای کشسان را برای شما اجرا می کند. شما می توانید برای سفارش ساخت و اجرای انواع سازه های کششی با ما تماس بگیرید.