advertise

سازه های چادری

شرکت NTA مجری انواع سازه های پارچه ای

شرکت NTA با چندین سال تجربه در زمینه ساخت و اجرای سازه های پارچه ای به همراه تیمی متخصص و مجرب تمامی پروژه های انواع سازه های پارچه ای را با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.

سازه چادری در شیراز

سازه‌های غشایی که سازه چادری یا سازه پارچه‌ای نیز نامیده می‌شود، زیرمجموعه‌ای از سازه‌های فضایی هستند و به دلیل سبکی، شفافیت و انعطاف در خلق فرم‌های زیبا و بدیع، گسترش روزافزونی در ساخت بناهایی با عملکردهای مختلف تجاری، اداری، ورزشی و... یا به شکل سایه بان در فضاهای عمومی و شهری داشته‌اند.ویژگی‌های مذکور ارتباط مستقیم با خواص مواد سازنده غشاهای این نوع سازه‌ها دارد. ساخت و تولید مواد کامپوزیت از الیاف و پلیمرها با طیف وسیعی از خواص فیزیکی، مکانیکی و سازه‌ای امکانات متعددی را پیش روی طراحان قرار داده است. این مواد دارای تفاوت‌هایی در اندازه، وزن و خواصی نظیر مقاومت گسیختگی، مقاومت در برابر ترک خمشی، انتشار آتش، گسترش پارگی و همینطور درجه شفافیت، دوام و ضمانتی که کارخانه سازنده می‌دهد، می‌باشند؛ بنابراین شناخت این ویژگی‌ها و تفاوت‌ها جهت انتخاب ماده مناسب از سوی طراحان و مهندسین، امری ضروری می‌نماید.در واقع این سازه ها، یک عنصر ساختمانی هستند که تنها قادر به تحمل کشش بوده و قادر به تحمل نیروی‌های فشارشی یا خمشی یا پیچشی نیستند. سازه‌های چادری یکی از روش‌های و فناوری‌های ساخت و ساز مدرن است.شرکت NTA با دارا بودن تخصص ها و دانش های لازم در انواع زمینه های طراحی، مهندسی و ساخت سازه های سبک و با ارزیابی نیازهای داخل کشور به فرهنگ سازی، اشاعه، استانداردسازی و همچنین با هدف ارتقاء سطح کیفی طراحی، محاسبه و ساخت این سازه ها در جهت پاسخگویی حرفه ای تر به نیازهای بازارهای داخلی از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نمود و شروع به ساخت سازه چادری در شیراز ، چادر آلاچیق شیراز ، چادر سایبانی شیراز و سقف کشسان در شیراز نمود.برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات سازه های چادری به سایت شرکت NTA مراجعه نموده یا با شماره های پشتیبانی موجود در سایت تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده نمایید.

چرا شرکت NTA

اجرای سریع

قیمت مناسب

کیفیت بالا

کیفیت بالا

تیم متخصص و مجرب

تیم متخصص و مجرب

سازه های پارچه ای کششی |

سازه کششی شیراز

این صورت از سازه‌های چادری از اواخر قرن بیستم بود که توجهات را به خود جلب کردند و به طور گسترده و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. سازه‌های کششی چادری سالیان سال است که در چادرهای سنتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند که در آن‌ها طناب‌های مهار و قطب‌های چادر تحت تأثیر پیش کشش، مقاومت و استحکام لازم را به چادر‌ می‌دهند.یک مهندس روسی به نام ولادیمیر شوکوف اولین کسی بود که محاسبات عملی و مهمی را در خصوص تنش‌ها و تغییر شکل‌های سازه‌های کششی و غشایی صورت داد. شوکوف در نمایشگاه صنعتی روسیه در سال ۱۸۶۹، هشت ساختار کششی چادری را طراحی و اجرا کرد که در کل مساحتی برابر با ۲۷۰۰۰ متر مربع را پوشش‌ می‌دادند. جایگاه موسیقی مایر سیدنی یکی دیگر از شاخص‌ترین و اولین سازه‌های چادری کششی است که افتتاح آن به سال ۱۹۵۸ بر‌ می‌گردد.آنتونیو گاودی به طور عکس از مفهوم سازه‌های کششی استفاده کرد تا بتواند یک سازه صرفاً فشارشی را برای کلیسای گوئل کلونیا طراحی کند. مفهوم توسعه داده شده توسط گاودی بعد‌ها توسط معماری آلمانی به نام فری اوتو تکمیل شد. فری اوتو از این ایده برای اولین بار در ساخت نمایشگاه اکسپو ۶۷ در مونترال استفاده کرد. اوتو در پروژه بعدی خود یعنی استادیم المپیک در بازی‌های المپیک تابستانی سال ۱۹۷۲ در مونیخ آلمان برای بار دوم این ایده و مفهوم را به کار گرفت.شرکت NTA به عنوان یکی از اولین تولیدکنندگان سازه کششی شیراز و سازه چادری در شیراز فعالیت خود را آغاز نمود و در راستای بر طرف کردن نیاز مشتریان اقدام به گسترش فعالیت خود در زمینه تولید و اجرای انواع سقف کشسان مات کرده و مفتخر است که تا به امروز توانسته در اقصی نقاط ایران، اقدام به اجرای پروژه­ های کوچک و بزرگ نماید.شرکت NTA، بر آن است که با تلفیق علم و هنر و آشنایی با مشخصات سازه های چادری ،بستری برای آسایش و آرامش و زیبایی فراهم آورد.


NTA

سازه‌های کششی چادر

از دهه ۱۹۶۰ به بعد و با شروع به کار گیری سازه‌های کششی چادر، طراحان و مهندسان بسیاری مانند اوو آروپ، بیورو هاپولد، والتر بیرد، فری اوتو، محمود بودو راش، ائرو سارینن، هورت برگر، ماتیو نویکی، جورج سالیش و نیکولاس گولداسمیت در توسعه مفهوم سازه‌های کششی چادری تلاش کردند. شرکت NTA، تولید کننده ی انواع سازه های پارچه ای تحت کشش و اجرای سقف مدرن مهندسی تحت کشش می باشد.متریال بکار رفته در سازه های چادری تولید شده از بروزترین و بهترین متریال در سطح دنیا می باشند. شرکت NTA ، خود را متعهد میداند با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تمامی سفارشات را در اسرع وقت به دست مشتریان برساند.در صورت نیاز به نصب سایبان در شیراز و اجرای سازه های پارچه ای کششی و مطلع شدن از مشخصات سازه های چادری با شرکت ما تماس گرفته و تجربه ای جدید را در خرید حس نمایید.


انواع سازه های پارچه ای کششی

انواع سازه‌های چادری

کشش در سازه‌های چادری به طور معمول با استفاده از سیم یا همان کابل حاصل‌ می‌شود. سازه‌های تراکمی که در نقطه مقابل سازه‌های کششی چادری قرار دارند از فونداسیون، پی و تیر یا ستون برای تثبیت خود استفاده‌ می‌کنند. یکی دیگر از روش‌های ایجاد کشش در سازه‌های چادری اعمال برآمدگی یا تورم است. سازه‌های چادری به عنوان یکی از انواع سازه‌های کششی سه‌ بعدی دارای گنبد‌های طاقدیسی شکل و ناودیسی شکل هستند انواع سازه‌های چادری بر اساس نوع تکیه‌گاه به سه نوع زیر تقسیم ‌بندی شده‌اند: ۱-سازه چادری با دیرک داخلی ۲-سازه چادری با دیرک خارجی ۳-سازه چادری با قوس داخلی علاوه بر این، یک دسته‌بندی متداول‌تر هم از سازه‌های چادری وجود دارد که بر اساس شکل ظاهری صورت‌ می‌گیرد: مخروطی:از این نوع از سازه‌های چادری برای پوشش دادن محیط در برابر نفوذ آب استفاده‌ می‌شود. این سازه چادری به دلیل شکل ظاهری و همچنین وجود مجرایی برای خروج آب در سقف در این کاربرد‌های اجرا‌ می‌شوند. این نوع از سازه‌های چادری را‌ می‌توان در اندازه‌های مختلف به کار برد. زین اسبی:این نوع از سازه‌های چادری برای ایجاد سطح سایه در محیط‌های باز کاربرد وسیع‌تری دارد. سازه‌های چادری زین اسبی به دلیل شکل ظاهری که دارند بیشتر برای برپایی سالن‌های مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند البته از این نوع از چادر‌ها در مقیاس بسیار کوچک در فضاهای داخلی به عنوان یک المان طراحی نیز استفاده‌ می‌شود. کششی:این نوع از سازه به این دلیل کششی خوانده‌ می‌شود که از جهت‌های مختلف توسط سیم‌ها و کابل‌ها یا دیگر روش‌ها کشیده‌ می‌شوند و اشکال بسیار متنوعی را به خود‌ می‌گیرند. این سازه‌ها به دلیل روش برپایی که از آن برخوردار است را‌ می‌توان در اندازه‌های بسیار بزرگ هم به کار برد. سازه کششی شیراز ، سازه چادری در شیراز ، توری سایبان شیراز از مهمترین تولیدات شرکت NTA می باشد.شرکت ما با تجربه ی سال ها تولید و عرضه ی این سازه ها مفتخر است ، عنوان یکی بزرگترین تولید کنندگان این محصولات در کشور را به یدک بکشد. در این راستا شرکت NTA در تلاش است با شناخت کاملی که از مشخصات سازه های چادری دارد و هم چنین با کمک مهندسین مجرب خود و با بهره‌گیری از ویژگی‌ های منحصر به فرد سقف پارچه ای متحرک در شیراز ، خلق این آثار را از جمله اجرای سازه های پارچه ای کششی ،هنرمندانه پیش برده و این هنر زیبا را به سطح شهرها آورده و به مشتریان گرامی خود عرضه نماید.


ویژگی های پارچه سازه های کششی

مصالح سازه‌های چادری

سازه چادری در هر اندازه و با استفاده از هر مصالحی هم که ساخته شده باشد در کل از سه بخش اصلی ستون‌ها یا تیرها، سیم‌ها یا کابل‌ها، سقف یا گنبد ساخته شده است. تیر‌ها را در جنس‌های مختلفی‌ می‌توان به کار برد و برای انتخاب مصالح مناسب تیر باید اندازه و کاربری چادر را مد نظر قرار داد. تیر‌های از جنس فولاد، چوب و آلومینیوم از متداول‌ترین مصالح به کار رفته هستند. سیم‌ها و کابل‌های عمدتاً از جنس فولاد، مس و نخ هستند که فاکتور‌هایی همچون اندازه و کاربری را در انتخاب باید در نظر گرفت. گنبد چادر هم را‌ می‌توان با استفاده از متریال‌های مختلفی همچون پارچه نخی یا پارچه پی‌وی‌سی به کار گرفت. انواع متریال‌های گنبد چادر را‌ می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد: ۱-پارچه پی‌وی‌سی (PVC) دارای یک روکش پلی‌استر با ویژگی مستحکم در فشارهای کششی و عدم شکستگی در خمش ۲-پارچه پی‌وی‌سی با روکش پلی‌استر و یک لایه اضافه دیگر در سطح بیرونی جهت جلوگیری از چسبندگی گرد و غبار روی سطح پارچه ۳-پارچه پی‌وی‌سی مجهز شده به یک لایه خاص در سطح بیرونی به‌منظور گریز پذیری از گرد و غبار و دارای قابلیت خود تمیز شدگی ۴-پارچه اچ دی پی ای (HDPE) دارای الیاف در هم تنیده شده ،جهت جلوگیری از تابش نور خورشید و ایجاد سطح سایه ۵-پارچه‌های مجهز شده به قابلیت‌هایی مانند، مقاومت در برابر آتش و اشعه ماوراءبنفش شرکت NTA در نظر دارد تا با تفکری پیشرو و خلاق در جامعه مهندسی کشور و با همگام سازی اصول معماری و مهندسی در جهت برآورده کردن حرفه ای تر نیازها ی کاربران به قطب شاخص طراحی، ساخت و اجرای سازه ی سبک کششی و سازه های نوین در ایران تبدیل شود. مصالح سازه‌های چادری استفاده شده در محصولات شرکت NTA از بهترین های موجود در بازار ایران بوده تا خاطر شما مشتریان گرامی از مرغوبیت محصول سفارش داده شده،آسوده باشد.شما عزیزان می توانید، انواع سازه‌های چادری، سایبان پارچه ای شیراز، سایبان چادری شیراز و الاچیق چادری شیراز را از شرکت ما خریداری نموده و ضمانت نامه ی معتبر دریافت نمایید.